XX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FESTIWAL

Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku

Elbląg 2013 r.

W dniach 14-16.06.2013. dziewczyny reprezentujące szkołę podstawową i gimnazjum wchodzące w skład Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku im. Gen. Dyw. Stefana Roweckiego – Grota uczestniczyły po raz drugi w Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” Elbląg 2013. W XX edycji tego festiwalu będącego nieoficjalnymi mistrzostwami kraju wzięło udział  szesnaście drużyn w kategorii wiekowej dziewcząt szkoły podstawowej i trzynaście w kategorii wiekowej dziewcząt gimnazjum. Wszystkie drużyny reprezentowały zgłoszone województwa, będąc w większości, ich tegorocznymi mistrzami. Drużyny podzielone zostały na cztery grupy w każdej z kategorii. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy D w kategorii szkół podstawowych razem z zespołami: SP Nr 9 Siedlec, SP Nowe Kramsko, SP Godkowo. Dziewczyny z Gimnazjum również trafiły do grupy D z drużynami: Gim. Żabi Róg, Gim. Nr 5 Białystok. Kolejność uzyskana w grupie decydowała o dalszej grze w ten sposób ,że zwycięzca grupy i drużyna z drugiego miejsca grały o lokaty 1-8 w całym turnieju, drużyna z miejsca trzeciego o lokaty 9-12 i drużyna z miejsca czwartego o lokaty od 13-16. Zasada ta dotyczyła również dziewcząt gimnazjum z tym ,że w dalszych grach podzielono je na dwie grupy grające o lokaty 1-8 i 9-13.  Dziewczyny reprezentujące szkołę podstawową w grupie D uzyskały następujące wyniki: SP Godkowo - SP Żytowiecko 1 : 3, SP Nr 9 Siedlce - SP Żytowiecko 1 : 0, SP Nowe Kramsko - SP Żytowiecko 3 : 0, zajmując trzecie miejsce i awansując w ten sposób do grupy G, w której walczyły o lokaty 9-12 razem z drużynami: SP  Bukowsko, SP  Kotlin, SP Wrzeście. Dziewczyny w meczach grupy G uzyskały następujące wyniki: SP  Kotlin - SP Żytowiecko  4 : 2, SP  Bukowsko - SP Żytowiecko 2 : 1, SP  Wrzeście - SP Żytowiecko 0 : 1, kończąc ostatecznie zmagania na jedenastym miejscu w zawodach. Bramki dla drużyny szkoły podstawowej zdobywały Zuzanna Brzeskot, Klaudia Przewoźna i Monika Przewoźna. Dziewczyny reprezentujące gimnazjum w grupie D uzyskały następujące wyniki: Gim. Żabi Róg - Gim. Żytowiecko 3 : 1, Gim. Nr 5 Białystok - Gim. Żytowiecko 3 : 2 zajmując trzecie miejsce i  awansując w ten sposób do grupy G ,w której walczyły o lokaty 9-12 razem z drużynami: Gim. Wierzchowo, Gim. Wojnowo, Gim. Bukowsko, Gim. Dębno. Dziewczyny w meczach grupy G uzyskały następujące wyniki: Gim. Bukowsko -Gim. Żytowiecko 3 : 0,Gim. Wojnowo - Gim. Żytowiecko 3 : 2, Gim. Wierzchowo - Gim. Żytowiecko 1 : 2, Gim. Żytowiecko - Gim. Dębno 5 : 0,  kończąc ostatecznie zmagania na dwunastym miejscu w zawodach. Bramki dla drużyny gimnazjum zdobywały: Patrycja Kasztelan, Paulina Juskowiak, Paulina Michalska, Agata Andrzejewska.

Opiekunem drużyny reprezentującej szkołę podstawową podczas zawodów w składzie: Zuzanna Brzeskot, Klaudia Przewoźna , Wiktoria Nowak, Aneta Karlińska, Monika Przewoźna, Zuzanna Majewska, Karolina Schonfelder, Żaneta Drożdźyńska, Patrycja Kołcz, Aleksandra Piotrowska był p. Krzysztof Żurczak. Natomiast opiekunem drużyny reprezentującej gimnazjum w składzie: Michalina Poprawska, Agata Andrzejewska, Patrycja Kasztelan, Paulina Michalska, Katarzyna Jesiak, Paulina Juskowiak, Nikola Małysiak był p. Tomasz Bartz. Dziewczyny i opiekunowie pragną serdecznie podziękować wszystkim dzięki, którym możliwe było wzięcie udziału w festiwalu a przede wszystkim: Dyrektorowi szkoły w Żytowiecku p. Mariuszowi Kędzierskiemu oraz Burmistrzowi Ponieca p. Jackowi Widyńskiemu za sfinansowanie udziału w imprezie.

Opracował Krzysztof Żurczak