Spotkanie z wierszami Juliana Tuwima – konkurs recytatorski

z okazji Roku Tuwimowskiego.

„Murzynek Bambo”, „Abecadło” oraz „Dżoncio” to tylko niektóre wiersze Juliana Tuwima, które recytowali  uczniowie klas I – III SP - uczestnicy konkursu recytatorskiego.

Organizatorem konkursu  z okazji Roku Tuwimowskiego  była biblioteka  oraz samorząd uczniowski.

Do udziału zgłosiła się bardzo duża -  kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów. W pierwszym etapie przeprowadzone zostały eliminacje klasowe, w których wyłoniono po czterech finalistów z każdej z klas.. Finał konkursu odbył się 5 czerwca w auli szkoły.

W konkursie udział wzięli:

Z klasy I:                                                             Z klasy  II :                                                        Z klasy III:

Klaudia Drożdżyńska                                   Marcelina Polaszek                        Małgosię Jankowską

Amelia Jędryczka                                          Patrycja Wujczak                             Jagodę Jędryczkę

Patrycja Kluczyk                                            Paweł Nowak                                    Sandrę Szczepaniak

Anna Michałek                                              Oliwier Małysiak                              Natalię Skibę.

W komisji  jurorów zasiadały p. wicedyrektor Barbara Górska oraz nauczyciel języka polskiego p. Lidia Wróblewska, które po długim namyśle wyróżniły trzy osoby.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Patrycja Kluczyk

II miejsce – Oliwier Małysiak

III miejsce – Amelia Jędryczka

Na zakończenie imprezy   uczestnicy obejrzeli zabawną prezentację na temat życia

i twórczości Juliana Tuwima, przygotowaną przez uczniów klasy III gimnazjum – Dawida Dziubałkę i Szymona Sierleję a p.. Barbara Górska wręczyła zwycięzcom konkursu dyplomy oraz nagrody książkowe, które ufundowała Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki w Tuliszkowie, współpracująca z biblioteką szkolną od wielu lat.